Із 725 осіб, які взяли участь в онлайн-опитуванні Центру прав людини ZMINA, феміністками вважають себе 52,3% жінок і феміністами — 13,7% чоловіків. Переважна більшість — 75,2% — “цілком підтримують ідею про те, що жінки та чоловіки повинні мати рівні права та рівні можливості реалізації своїх прав” (94,2% жінок та 78,9% чоловіків). При цьому 62,6% із них не вважають себе фемініст/к/ами.
Такими є дані соціологічного онлайн-опитування, проведеного з 9 по 24 серпня 2021 року “з метою вивчення спектру уявлень про сучасний фемінізм та його основні ідеї”.
У 62,5% відповідей слова “фемінізм”, “феміністка”, “фемінізм” асоціюються з позитивними поняттями – “рівність”, “свобода”, “справедливість”, “права”, “сила”, “безпека” тощо. У третини опитаних викликають негативні асоціації – “агресія”, “тупість”, “неосвіченість”, “брехливість”, “бодіпозитив”. Одна з відповідей — «Сучасні феміністки — це ображені дівчата, які бачать
пригнічування там, де його немає».
Неактуальними ідеї фемінізму вважають 31,9%, респондентів/респонденток, серед яких 69,7% складають чоловіки і 30,3% — жінки.
Соціологиня Олена Стрельник, яка здійснювала експертний супровід, наголошує, що результати онлайн-опитування стосуються безпосередньо опитаних та не можуть бути поширені на все населення України.
Більше інформації за результатами дослідження – у звіті “Що в Україні думають про сучасний фемінізм і феміністок”
8 жовтня 2021 р.