Дізнатися, що таке Стамбульська конвенція, кого вона захищає, як має діяти держава й ознайомитися із самим документом тепер можна на сайті www.stopviolence.in.ua.
До його створення долучилися понад 50 громадських організацій, які входять в коаліцію «За Стамбульську конвенцію».
Стамбульська конвенція – повна її назва Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами – покликана захищати жінок, дітей та чоловіків.
На початку 2020 року петиція щодо ратифікації Стамбульської конвенції, розміщена на офіційному сайті Президента України, набрала більше 25 тис. підписів. Про важливість прийняття цього документу говорять і цифри: за даними Національної гарячої лінії з питань попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, за 9 місяців 2021 року було 27 тисяч звернень від постраждалих. З них – 95% щодо домашнього насильства. 84% таких звернень – від жінок.
Україна є однією з тих держав світу, яка ще 10 років тому (у травні 2011) підписала Стамбульську конвенцію, проте Верховна Рада й досі її не ратифікувала (не узаконила, не надала юридичної сили). Хоча після підписання петиції у червні 2020 року Зеленський пообіцяв винести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо її ратифікації.
18 листопада 2021 р.